TrustedWatch - wszystko o zegarkach i zegarkach luksusowych


Wyprodukowany przez duet Yann Arthus-Bertrand i Michael PitiotOMEGA prezentuje w Rio film: „Planeta ocean”

Z okazji konferencji ONZ - Szczyt Ziemi, odbywającej się w Rio de Janeiro i poświęconej zmianom klimatycznym, Yann Arthus-Bertrand i Michael Pitiot zaprezentowali wspólnie z marką Omega film pod tytułem „Planeta ocean”. Chodzi tu o 90-minutową dokumentację, przy której powstaniu współpracowali ze sobą najwybitniejsi na świecie podwodni filmowcy, oceanografowie i biolodzy. Wśród zaproszonych gości na premierze filmu obecny był m.in. książę Monako Albert II.

Celem filmu „Planeta ocean” było przedstawienie kilku największych cudów natury, próba zmiany sposobu myślenia ludzi o morzach i zachęcenie ich do ochrony środowiska. Film powinien dotrzeć przede wszystkim do ludzi młodych, skłaniając ich do refleksji, że zrównoważony rozwój jest nie tylko godny pożądania, ale jest też czymś całkowicie osiągalnym. 

Yann Arthus-Bertrand tak mówi o partnerstwie z marką Omega: “Gdy zaproponowano mi uczestniczenie w projekcie „Planeta ocean“, natychmiast się zgodziłem; był już najwyższy czas, by nazwać rzeczy po imieniu i ujawnić niebezpieczeństwa, wiążące się z zanieczyszczeniem naszych mórz. Ta dokumentacja nie ma zamiaru moralizować lecz chce uświadamiać.” Prezes marki Omega Stephen Urquhart odpowiada na to: „Nikt nie mógł tego lepiej zrobić. Yann – człowiek zaangażowany w ochronę środowiska i czołowy na świecie specjalista w dziedzinie

zdjęć lotniczych. Jego umiejętności pozwoliły na ukazanie w filmowy sposób godności i piękna oceanów. On, Michael i cały zespół wykonali niezwykłą pracę.”

Jego Wysokość Albert II, książę Monako dodał: „Współczesny człowiek musi być świadomy niebezpieczeństw, jakich przysporzył w ostatnim stuleciu oceanom i całej biosferze. Kierując uwagę w kierunku opinii publicznej i wyjaśniając jej pracę naukowców, film ten pokazuje nagłą potrzebę działania na rzecz ochrony mórz i całej naszej planety.”

Partnerskie współdziałanie marki Omega z zespołem filmu „Planeta ocean” odbywało się też w duchu sir Petera Blake’a. Nowozelandczyk był wyczynowym żeglarzem, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Ameryki (America’s Cup), obrońcą środowiska naturalnego i wieloletnim ambasadorem marki Omega jak również specjalnym ambasadorem programu ONZ. Aktywnie działał na rzecz ochrony wrażliwych biotopów, jakich jak Arktyka i lasy tropikalne.