TrustedWatch - wszystko o zegarkach i zegarkach luksusowych


 :: Philippe DuBois
Philippe DuBois

Najstarsza szwajcarska fabryka zegarków wkracza na nową drogąPhilippe DuBois & Fils SA: udziałowcami mogą zostać miłośnicy zegarków i inwestorzy

Szwajcarska fabryka zegarków Philippe DuBois & Fils SA od ponad 225 lat od swojego założenia nieprzerwanie produkuje zegarki pod tą samą nazwą. Od tej chwili firma z siedzibą w Le Locle, zarządzana przez nowego właściciela Thomasa Steinemanna, postanowiła otworzyć swoje podwoje przedsiębiorcom, którzy interesują się zegarkami mechanicznymi. Przez crowdfunding każdy zainteresowany może zostać współudziałowcem i nabyć akcje. Celem tego projektu jest wygenerowanie potrzebnych środków przeznaczonych na produkcję nowej kolekcji, która już w przyszłym roku ma pojawić się na rynku. Mechaniczne zegarki marki DuBois et fils podtrzymują tradycję najwyższej jakości szwajcarskiej sztuki zegarmistrzowskiej, a limitacja po 99 sztuk z każdej serii czyni je już teraz kolekcjonerskimi rarytasami.

W nowej firmie DuBois et fils na pierwszym planie znajduje się produkt opracowany przez zespół zgromadzony wokół Thomasa Steinemanna. „Mamy ambitne plany zbudowania wyrafinowanego zegarka, który będzie połączeniem klasyki i nowoczesności. W ten sposób chcielibyśmy wyróżnić się z całej masy i jak najlepiej dogodzić naszym klientom – tak jak to jest w tradycji marki DuBois et fils”, powiedział CEO Steinemann. Ci, którzy będą uczestniczyli w crowdfundingu staną się nie tylko współudziałowcami fabryki, ale też w przyszłości zyskają na wzroście wartości. Zegarki z nowej kolekcji dostarczone będą na specjalnych preferencyjnych warunkach do wszystkich nowych akcjonariuszy. Takim sposobem wszyscy współwłaściciele staną się ambasadorami marki – zamiast drogich celebrytów z branży aktorskiej lub sportowej, którzy muszą być kompensowani cenami produktów.

Dla dyrektora generalnego DuBois et fils, Steinemanna nie jest to już pierwsze wyzwanie w branży zegarkowej. Zagorzały pasjonat i kolekcjoner zegarków, a także menedżer, uważany jest za ojca amerykańskiej marki Fossil w Szwajcarii. Także u wielu innych producentów zegarków otrzymał mandat doradcy. Zarządzając marką DuBois et fils, 54-letni menedżer spełnia swoje życiowe marzenia. Jak duże zainteresowanie wzbudza inwestycja, pokazują pierwsze dwa tygodnie: już zebrana została wysoka pięciocyfrowa suma. Ceny wejścia do crowdfundingu wynoszą od 500 do 10.000 franków szwajcarskich. Więcej informacji znaleźć można na homepage marki DuBois et Fils.